خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

اگر به این بیماری مبتلا شدید، استراحت نکنید

  ماهیچه‌های اطراف ستون فقرات، از قوی‌ترین و در عین حال از کاربردی‌ترین عضلات بدن هستند که گرفتگی آن‌ها می‌تواند منجر به بروز دردهای ناراحت کننده در ناحیه پشت و گردن شود.
  دکتر علی فرخانی متخصص طب فیزیکی و توانبخشی در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران گفت: دردهای ناشی از گرفتگی عضلات، معمولا به قدری شدید هستند که حتی فرد به سختی می‌تواند از جای خود تکان بخورد زیرا ماهیچه‌های اطراف ستون فقرات از قوی‌ترین و در عین حال کاربردی‌ترین نقاط بدن هستند و گرفتگی آن‌ها می‌تواند منجر به بروز دردهای ناراحت کننده در ناحیه پشت و گردن شود.

  وی افزود: گرفتگی عضلات یکی از عکس‌العمل‌های حفاظتی و طبیعی بدن نسبت به مشکلاتی است که در ماهیچه یا رشته‌های عصبی اطراف آن پیش آمده.

  دکتر فرخانی تصریح کرد: گرفتگی پشت ممکن است به دلائل مختلفی بروز پیدا کند معمولا حرکات ناگهانی نامناسب ممکن است باعث کشش‌های شدید در بافت ماهیچه‌ها و عصبی شده و درد ایجاد کند.

  وی افزود: گرفتگی عضلات پشت گاهی هم می‌تواند نشانه‌های از وجود صدمات و مشکلات در قسمت‌های درونی ستون فقرات مثل مهره‌ها یا دیسک‌ها و زردپی‌ها باشد.

  دکتر فرخانی گفت: در اکثر اوقات انجام فعالیت‌های روزانه و معمول، البته با سرعت کمتر، بهترین و مناسب‌ترین قدم برای شروع یک دوره درمانی است.

  فعالیت‌های سبک به بهبود وضعیت فرد سرعت می‌بخشد پس باید از دراز کشیدن و استراحت‌های طولانی مدت خودداری شود.

  وی همچنین افزود: افرادی که به گرفتگی عضلات دچار شده‌اند، می‌توانند در ۷۲ ساعت اول گرفتگی عضلات، از کمپرسی سرد، کمپرسی گرم و موضع بندهای طبی مثل سینه بند یا گردن بند طبی استفاده کنند.

  دکتر فرخانی در رابطه با پیشگیری از گرفتگی عضلات گفت: برای پیشگیری از گرفتگی دوباره عضلات باید قدرت و توانایی عضلات و انعطاف پذیری ماهیچه‌ها، تاندون‌ها و زردپی‌ها را افزایش داد.


  این مطلب تا کنون 41 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : گرفتگی ,عضلات ,می‌تواند ,دکتر ,فرخانی ,گردن ,گرفتگی عضلات ,دکتر فرخانی ,گرفتگی عضلات، ,ستون فقرات ,افزود گرفتگی ,افزود گرفتگی عضلات ,دردهای ناراحت کننده ,بروز دردهای ناراحت ,گرفتگی آن‌ها می‌تواند ,
  اگر به این بیماری مبتلا شدید، استراحت نکنید

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر